Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną.

Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji – napisał w liście Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie organizują wspólnie kolejną plenerową odsłonę „Narodowego Czytania” w Parku 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Już teraz zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które zaplanowano na 5 września br. Osoby, które chciałyby aktywnie włączyć się w Narodowe  Czytanie prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem tel. 24 2774052. Na zgłoszenia czekamy do 2 lipca 2021r. Zainteresowanym zapewnimy materiały i możliwość skorzystania z konsultacji podstaw treningu aktorskiego.