28 czerwca Biblioteka była organizatorem wycieczki do stolicy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie sejmu, ale grupa z Iłowa odwiedziła też Łazienki Królewskie, Świątynię Opatrzności Bożej oraz zespół pałacowo – parkowy w Wilanowie. Mimo, że wycieczki do Warszawy były już wielokrotnie organizowane przez Bibliotekę, to także i tym razem nie zabrakło chętnych. Organizatorka ma bowiem wiele pomysłów: co, gdzie i kiedy zwiedzić, także w stolicy, którą mamy przecież na wyciągnięcie ręki. Każda wycieczka, nawet ta najkrótsza, ma jednak wymiar edukacyjny. Ci którzy skorzystali z ostatniej propozycji wyjazdu do Warszawy byli słuchaczami wykładu na temat historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu, odwiedzili między innymi galerię Sali Posiedzeń Sejmu i przechadzali się holem głównym Parlamentu, gdzie znajduje się makieta kompleksu budynków sejmowych, gablota z laskami marszałkowskimi, a także tablice upamiętniające posłów, którzy zginęli podczas II wojny światowej oraz ponieśli śmierć w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. A zatem, podróżnicy z Iłowa odwiedzili tym razem miejsca znane im powszechnie z telewizji, lecz na co dzień niedostępne.