Zajęcia odbywały się w godzinach od 10 -14 od poniedziałku do piątku. Były warsztaty plastyczne i techniczne, turniej gier planszowych, konkurs układania puzzli, zagadki i rebusy, jak również gry i zabawy na świeżym powietrzu. Jak to w bibliotece bywa dzieci pisały swoją książeczkę z ilustracjami co poszło im bardzo dobrze. W czasie zajęć odbyła się także lekcja z profilaktyki – zdrowe żywienie, uzależnienie od środków odurzających, różne skutki  palenia nikotyny oraz alkohol. Lekcję prowadziła p. Ewa Grzywacz, która również pokazała dzieciom jak wygląda udzielanie pierwszej pomocy.
21 lipca dzieci wyjechały na jednodniową wycieczkę do Modlina. Z przewodnikiem zdobywały twierdzę, wieżę tatarską, cytadelę a także park militarny. Największym przeżyciem było zwiedzanie podziemnych tuneli i bunkrów( 6 m. pod ziemią) bez oświetlenia, ale każdy był zaopatrzony w latarki.
Symbolicznym zakończeniem bibliotecznych wakacji będzie jak my to nazywamy rodzinne spotkanie przy ognisku. W ognisku biorą udział dzieci i ich rodzice którzy wtedy są bardzo pomocni. Planujemy je w drugiej połowie sierpnia.