Kiermasz Bożonarodzeniowy, który jest wydarzeniem cyklicznym w Gminnej Bibliotece Publicznej i w tym roku cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Chętnie korzystają oni z okazji, by w okresie przedświątecznym zakupić ręcznie wykonane świąteczne ozdoby, stroiki, choinki, pierniki i wiele innych kojarzonych ze Świętami upominków.

W tym roku organizatorki wzbogaciły wydarzenie o 2 uroczyste spotkania z mieszkańcami gminy. Pierwsze odbyło się  9 grudnia w niedzielę. Na gości odwiedzających tego dnia Bibliotekę czekały ciepłe napoje oraz słodki poczęstunek, a także wspólne kolędowanie z zespołem „Iłowiacy” – pod kierunkiem p. Tomasza Romanowskiego. Zespół pokazał swoją świetną formę wykonując kolędy i pastorałki, wprowadzając wszystkich gości w świąteczny nastrój.

W kolejną niedzielę 16 grudnia w świąteczny nastrój wprowadziły gości „Jasełka” w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Iłowie, które przygotowała p. Katarzyna Krzemińska. Na zakończenie wystąpiły sześciolatki uczęszczające na zajęcia języka angielskiego, wykonując kolędy w tym języku, które przygotowała p. Justyna Babkiewicz.

Wszystkie występujące dzieci zostały  obdarowane słodyczami.

Po części artystycznej przyszedł czas na podzielenie się opłatkiem oraz skosztowanie świątecznych potraw: barszczyk z uszkami, pierogi, kapusta wigilijna, śledziki oraz ciasta własnego wypieku. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim gościom, którzy odwiedzili nas w tych dniach.

Dziękujemy również sponsorom: p. Renacie Bartosiak,

Justynie Babkiewicz, Adamowi Papierowskiemu, jak również wszystkim którzy nas wspomogli.

Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłowie

Elżbieta Idźkowska

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia: